Ana Sayfa » Genel » Ege Bilişim Kampı’15

Ege Bilişim Kampı’15

Kadın Bilişimci

Kadın Bilişimci toplam 20 yazısı bulunmakta.

Kadın Bilişimci Ekibinin Ortak Fikirlerinden Çıkan Yazılara Yer Verilen Hesaptır..

bilisim-kampi-1-640x427

Heyecanla beklediğimiz Ege Bilişim Kampı 22-26 Temmuz tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşti.

“Deniz, Kum, Güneş & Bilişim” sloganlı Ege Bilişim Kampı, 22-26 Temmuz tarihleri arasında Türkiye’nin her yerinden bilişim sevdalısı 50 katılımcı ile Kuşadası Coral Hill Otel’de gerçekleşti. Katılımcılar genel olarak üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Programcılığı gibi bölümlerinde okuyan genç arkadaşlardı. Eğitim konuları ise Dijital Medya, Girişimcilik, Web Tasarım ve Web Yazılımdı.

İzmir’in genç bilişim markası Aldenard tarafından organize edilen Bilişim Kampı’nın ilk gününde Aldenard’dan Anıl Gündoğan açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Altın Sponsor Alastyr‘dan İş Geliştirme Müdürü Mehmet Tahta girişimcilik üzerine tecrübelerini aktarırken, Nöromedya‘dan Mümin Erakbaş ise Dijital Pazarlama konusu ile bizlerleydi.

egitim

 

Kampın geri kalan günlerinde Eğitim Sponsoru Pixel Akademi’den sektörün önde gelen eğitmenleri Emrah Kozan ve Raifhan Aydın tarafından Web Tasarım ve Web Yazılım eğitimleri verildi.

Kamp boyunca twitter üzerinden #bilisimkampi hashtagiyle devam eden yarışmalar sonucunda ise kazanan katılımcılara Abaküs Kitap‘tan kitap hediyesi verildi.

kb

 

Ege Bilişim Kampı’nda Kadın Bilişimci’ler olarak kendimize biraz zaman ayırdık ve Genel Koordinatörümüz Büşra Emirli katılımcılara Kadın Bilişimci Platformu’nun kuruluşu, amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Her etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de yeni dostlar edindik ve yeni proje fikirleri ürettik.

Kampın destekleyenleri arasında olan Yönetim Bilişim Derneği ise kamp boyunca bizlerleydi.

bk

 

Kampın nasıl geçtiğini bir de katılımcılardan ve sponsorlardan duymak isterseniz Medya Sponsoru Webportaj‘ın yaptığı röportajları buradan izleyebilirsiniz. Seneye görüşmek üzere !

ebkkb

 

 

, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− 6 = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>