Ana Sayfa » Genel » Web 2.0 Eğitimi

Web 2.0 Eğitimi

Merve ÖKKAYA

Merve ÖKKAYA toplam 5 yazısı bulunmakta.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Kadın Bilişimci Bölge Temsilcisi. Eğitim, Bilişim ve Teknoloji Tutkunu :)

Daha önce ‘Bilişimde Eğitimin Rolü’ başlıklı yazımızda “Her şeyde olduğu gibi bilişimde de eğitimin rolü yadsınamayacak niteliktedir.” demiştik. Evet her şeyde eğitim kavramı bize merhaba diyor. Eğitimde bilişim, bilişimde de eğitim şarttır.

Web 2.0

Kırıkkale Üniversitesi BÖTE bölümü oldukça önemli bir seminere daha imzasını atacak. Daha önce BÖTE öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu iki seminerden sonra şimdi ise Eğitim Fakültesi öğrencilerine yönelik Web 2.0 araçlarının incelenmesi ve öğrenme ortamlarında kullanımı semineri ile öğretmen adaylarına yeni bir imkan sunuyor.

Öğretmen Adaylarına Yönelik Web 2.0 Araçlarının İncelenmesi ve Öğrenme Ortamlarında Kullanımı Semineri Eğitim Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olup TÜBİTAK tarafından desteklenen bir seminerdir. Seminere katılan farklı üniversitelerden gelen öğrencilerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Eğitim için 25 kişilik kontenjan ayrılmış olup katılımcılar farklı bölümlerden ve farklı üniversitelerden seçilecektir. Seminer 14 – 18 Eylül 2015 tarihleri arasında 5 gün sürecek olup Kırıkkale Üniversitesinde gerçekleşecektir. Etkinliğe başvurmak için https://docs.google.com/forms/d/145uIIpsHu4Q9zYOmLc-ibpck8Ez4WG5kMcd1KK2cvZY/viewform bu linkteki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Seminer konularına eğitimde İnternet Kullanımının Avantajları ve Web 1.0, Web 2.0 teknolojilerinin özellikleri ve birbirinden ayıran farklılıklar anlatılarak başlanacak olup daha sonra Web 2.0 araçlarının eğitim ortamlarında iletişim kurma, kendini ifade etme, bilgiyi paylaşma ve yapılandırma ve işbirlikli çalışma gibi özellikleri ve eğitimde kullanım yöntemleri tartışılacaktır.

Seminer konuları;

  • Sosyal Ağlar(Facebook, Twitter,Youtube)
  • İnteraktif Sunum Araçları(Prezi, SlideShare, PowToon)
  • Çevrimiçi Depolama ve Dosya Paylaşım Araçları(Dropbox, Google Drive, Yandex Disk)
  • Web Günceleri ve İşbirlikli Yazarlık Araçları(Blog, Wikipedia, Wikispaces)
  • Çevrimiçi Anket ve Sınav Araçları(Google Doc, Survey Monkey, Poll Everywhere)
  • Animasyon ve Video Araçları(GoAnimate, Creaza, Animoto)
  • Kavram Haritası ve Çizim Araçları (Bubbl.us, Cacoo, Scribblar)
  • İçerik Yönetim Sistemleri(Moodle, Edmodo, WordPress)

Etkinlik programı, eğitimi verecek akademisyenler, önemli duyurular ve daha ayrıntılı bilgi için http://bote.kku.edu.tr/web20/index.html ziyaret edebilirsiniz.

, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


üç × = 12

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>